O školce

Home / O školce

„ Vše, co opravdu potřebuji znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské škole ¨ 

(Neobyčejné přemýšlení o obyčejných věcech – Robert Fulghum ).

Toto považujeme za základ, řídit se citem a rozumem, přistupovat k dětem jako by byly vlastní, učit je lásce k bližnímu, pomáhat si a přitom rozvíjet schopnosti a dovednosti dětí dle jejich potřeb a nenásilnou formou hry je učit anglicky. S láskou pečujeme o děti od 1 roku v malém kolektivu 7 dětí, což nám umožňuje věnovat se každému dítěti, protože každé malé dítě je osobnost a každé potřebuje jiný přístup.

Naše školka nahrazuje také již v roce 2013 uzavřené jesle. Jsme dětská skupina, která je registrována na MPSV a mohou zde být děti již od 1 roku. Máme k tomu přizpůsoben nábytek i hračky pro děti, včetně didaktických pomůcek. Nebojíme se dětí, které mají ještě pleny, i s tím u nás počítáme, máme k tomu sprchový kout, protože nehoda není náhoda. Jsme připraveni i s výškou umývadel na různé věkové hranice dětí.

Na zahradě máme dětské hřiště zn.HEROLD, které má certifikát od výrobce kvůli bezpečnosti dětí, s dopadovou výškou 90 cm, která také odpovídá malým dětem vzhledem k bezpečnosti. Snažíme se eliminovat rizika, aby se dětem nic nestalo. Pro nejmenší máme kryté pískoviště, kde si děti mohou spokojeně stavět v písku.

Trampolína zn. AVYNA má certifikát a je bezpečná pro skákání dětí, ale přesto víc jak 2 děti na ní neskáčou.

V létě při tropických vedrech máme na zahradě krytý bazén, kde čistíme vodu s minimem chemie UV lampou a 2x týdně kontrolujeme nezávadnost vody. Je příjemné se zchladit v bazénu na zahradě a využíváme toho i k učení plavání dětí.

Vaříme si sami z vybraných surovin od místních farmářů v nádobí značky Zepter, kdy používáme minimum tuku a hlavně jíme zdravě. Sami si sadíme ze semínek rajčata a papriky a děti pečují i o bylinkovou skalku, kterou využíváme k vaření. Letos jsme rajčata měly všechny z vlastní sklizně a také papriku. Zdokonalujeme se v pěstování cuket a dýní k vlastní spotřebě. Máme vlastní kopr, pór i okurky a v zimě rozšíříme pěstování zeleniny ze semínek, dětem se to velmi líbí, když vidí, jak vše roste a pak také chutná.

Učíme děti environmentální výchově a dbáme na pečlivé třídění odpadu. Máme vlastní kompost a vysvětlujeme dětem, jak se využívá.

Přijďte se k nám podívat!!!

O školce

 • Zdraví dětí je pro nás priorita

  Zdraví dětí a všestranný rozvoj je nejdůležitější. Naše malá školička je vhodná i pro děti astmatiky a alergiky, máme čističku vzduchu a vodu té nejlepší kvality s čističkou, vše od firmy Zepter. Zdravá výživa a domácí strava je na prvním místě. Jsme součástí programu „Skutečně zdravá škola“. Našim výživovým poradcem je Mgr. Petra Němcová. Máme canisterapii pro všechny, kdo to potřebují.

 • Vytváříme dětem rodinné prostředí

  Domácí prostředí je méně stresující pro dítě, které se poprvé setkává s novým kolektivem mimo rodinu a tady jsou tety, které mají pedagogické a sociální vzdělání pro vaše děti.

 • Podporujeme společný čas rodičů s dětmi

  Pořádáme pro děti a rodiče společné akce – Den dětí, Den matek, Halloween, Drakiáda, Lampionový průvod na haldu Emu, v rámci EVVO – environmetální výchova- práce s rodiči a prarodiči na bylinkové skalce a zahrádce pro děti, Mikulášská nadílka, vánoční besídka

 • Rozvíjíme kulturní cit dětí

  S dětmi navštěvujeme divadelní představení v DLO, knihovnu, výstavy, solné jeskyně

 • Děti si mohou hrát bezpečně venku na zahradě

  V létě máme pro děti krytý bazén na zahradě, kde používáme minimálně chemii a vodu čistíme UV lampou. Dětské hřiště v klidném prostředí zahrady, kde se mohou děti vyřádit na trampolíně, pískovišti, skluzavkách, lezecké dětské stěně i na houpačkách.

 • PÉČE O ZVÍŘÁTKA

  Školkoví mazlíčci: ve školce máme akvárium – pravidelně krmíme rybičky a už se nám narodily i malé – máme 5 nových malých rybiček, máme psa Maxe o kterého se staráme, ale přes den je v kotci a děti má rád.

PODĚKOVÁNÍ

Co o nás říkají rodiče

“Mockrát děkujeme Mickeyho školce za super přístup a příjemné prostředí, které si náš syn velmi oblíbil.”

Giannina Di Leonardo

Maminka 4 letého Alessandra

“Děkujeme za vřelý, laskavý přístup k naší Elišce, za výbornou přípravu k nástupu do mateřské školky. Ocenili jsme hlavně individuální přístup, rozvoj schopností a talentu Elišky. Paní Lenička, která školku vede je opravdu profesionál na svém místě, který ví co děti potřebují, má děti ráda, nedělá rozdíly a řídí se jak rozumem tak i srdíčkem. Moc za vše děkujeme!”

Jana Lanči

Maminka 2 leté Elišky

“Nejlepší tety, nej školička. Moc děkujeme za krasně prožité školkovské dny naší Emmičky. Moc doporučujeme!!!!”

Gabriela Ščučková

Maminka 3 leté Emmičky

„Vřele doporučuji, dnes byl syn 18m poprvé a moc si to užil. Báječný přístup k dětem i dospělým 🙂 jsem naprosto nadšená!!!“

Lucinka Ostráková

Maminka

3
Komentujte

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

nejlepší školička pro prťata, děti to tam milují a tety jsou prostě úžasné

Venda Szlaurová

Úžasná školka,úžasní lidé� Moc děkujeme s Laurinkou za chvíle strávené ve školce, jste TOP TOP TOP, přístup k dětem naprosto úžasný… MOC DĚKUJEME A DOPORUČUJEME VŠEMI DESETI !!!!

Pavla bilíková

Nejlepší školička, kterou jsme s manželem poznali. Paní Lenka a personál mají skvělý přístup k dětem, naprosto úžasný režim pro děti. Kristiánek si školičku a všechny tety moc užíval.Děkujeme za vše a rádi vás všechny uvidíme. Školičku můžeme jen doporučit.

Visit Us On Facebook